پروژه مجتمع مسکونی ( طرح نهایی )


در حال بارگذاری
۱۸ تیر ۱۳۹۸
عکس ، اتوکد ، رندر
26/3 MB
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

پروژه مجتمع مسکونی ( طرح نهایی )

دانلود پروژه طرح نهایی

سایت پلان + مقطع + سکشن + برش + طرح اولیه + پلان ها + عکس ماکت

پروژه کامل مجتمع مسکونی را می‌توان مهم‌ترین موردی دانست که اغلب توسط اساتید به عنوان پروژه طرح ۵ معماری بر عهده دانشجویان این رشته گذاشته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به اراپه پروژه کامل مجتمع مسکونی در قالب  می‌پردازیم.

مسکن یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین موضوعاتی است که برای رفاه حال افراد یک جامعه باید مد نظر قرار گیرد. مسکن غالبا به فضایی گفته می‌شود که یک یا چند خانوار در آن زندگی می‌کنند.

به بیانی دیگر یک مجتمع مسکونی امکان زندگی اجتماعی را در کنار حفظ حریم خصوصی افراد امکان‌پذیر می‌نماید. از طرفی وجود واحدهای نزدیک به هم و خانوارهای زیاد در مجتمع مسکونی سبب شده است که از امنیت بیشتری نسبت به خانه‌های مسکونی منفرد داشته باشد.

مجتمع‌های مسکونی بر چند نوع هستند که من جمله اهم آنها می‌توان به مجموعه‌های مولکولی، مجتمع‌های خطی، مجموعه‌های حول حیاط مرکزی و انواع مجموعه‌های ترکیبی اشاره نمود.

پروژه مجتمع مسکونی ( طرح نهایی )

پروژه کامل مجتمع مسکونی را می‌توان مهم‌ترین موردی دانست که اغلب توسط اساتید به عنوان پروژه طرح ۵ معماری بر عهده دانشجویان این رشته گذاشته می‌شود؛ چراکه توانایی طراحی یک پروژه مجتمع مسکونی استاندارد و مبتنی بر ضوابط طراحی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های معماری توانمند است.

با این حال طراحی یک پروژه کامل مجتمع مسکونی مدرن و خلاقانه نیازمند صرف زمان بسیاری به منظور تدوین برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی، مطالعه استانداردها و ضوابط طراحی در کنار بررسی چندین نمونه موردی مجتمع مسکونی خارجی و ایرانی نظیر مجتمع مسکونی آلبیون ریورساید، مجتمع مسکونی VM کپنهاگ دانمارک، مجتمع مسکونی زیتون اصفهان و مجتمع مسکونی خیام مشهد است.

به همین دلیل بسیاری از دانشجویان معماری ترجیح می‌دهند از یک پروژه معماری مجتمع مسکونی طراحی شده توسط سایر دانشجویان معماری و معماران به عنوان یک الگو و منبع الهام جهت طراحی یک پروژه کامل مجتمع مسکونی جدید بهره گیرند.

پروژه مجتمع مسکونی ( طرح نهایی )

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • پسورد فایل : www.jamadadi.com